Маркос Сенеси и Кийфър Мур простреляха Борнемут покрай Кристъл Палас
Breaking News | 2023-12-07 | 02:08:49

Ударът с глава на резервата Кийфър Мур през второто полувреме в добавеното време подпечата победа с 2-0 за наддаване на Борнемут над разочарования Кристъл Палас на Селхърст Парк.

Маркос Сенеси изведе черешките напред в 25-ата минута със собствено усилие на кимване през първото полувреме, в което Тирик Мичъл бе изведен принудително в друга тревожна сцена за измъчените от контузии домакини.

Джеферсън Лерма беше най-близо за орлите, когато удари вертикалната врата в началото на второто полувреме, но неговият отбор продължава да търси само втората си победа във Висшата лига у дома.

Мур, който беше въведен в 88-ата минута, погреба всяка надежда за разделяне на точките в Южен Лондон и гарантира, че отборът му направи 13 точки от последните си шест мача в лигата преди съботното пътуване до Олд Трафорд.

Първият шанс на Палас дойде, когато Майкъл Олисе изплува в ранен свободен удар от близо до лявата аутлиния, където Джордан Аю успя само да отправи слаб удар с глава в ръцете на вратаря на Борнемут Нето.

Той се приближи с втория си опит, удар от вътрешността на наказателното поле, който беше Нето успя да прехвърли гредата, преди гостите да получат първото си прекъсване за периода, като и Адам Смит, и Антоан Семеньо извикаха Сам Джонстън в действие.

Вълните от активност в полза на домакините приключиха без нищо шоу и темпото се забави до средата на полувремето, но гостите поведоха след 25 минути, когато Луис Синистера се извиси най-високо, за да пресече ъгъла на Райън Кристи, стреляйки към Сенеси, за да завърши.

Айю видя нов опит спасен, докато навременният плъзгащ се удар на Илия Забарни лиши Одсон Едуар от ъгъл при отскока и скоро дойде друга тревожна сцена за Рой Ходжсън, когато Мичъл беше изгонен и заменен от Натаниел Клайн.

Джъстин Клуйверт стреля усилието, което Джонстоун спаси, и Черешите останаха в предния крак до полувремето, когато се разнесоха освирквания, когато Палас влезе в тунела.

Публиката беше насърчена, когато Лерма нанесе удар отдясно за начало на второто полувреме, мимолетен проблясък на вълнение, но скоро домакините се завърнаха в търсене на пробив, който рядко изглеждаше близо до това, когато наближи часът.

Лерма опита отново с удар от воле над вратата. греда, преди Ходжсън да направи двойна смяна, пускайки Науиру Ахамада на мястото на капитана Джоел Уорд, който в сряда вечер надмина Уилфред Заха за най-много участия във Висшата лига в историята на Палас, и Уил Хюз на мястото на Джефри Шлуп.

Но всеки когато се опитаха да изпробват посетителите, Черешите имаха отговор и, въпреки че публиката бавно се върна в състезанието, хорът от освирквания затихна, когато Мур кимна в долния десен ъгъл, за да гарантира, че Борнмут си тръгва като победител.